Ben Evli Bir Adamım

Akşam eve sarhoş gelen adam, sabah yoğun bir baş ağrısı ile uyanmış. Zorlukla gözlerini açıp etrafa bakınmış.

Komidinin üzerinde bir adet aspirin, bir bardak su ve bir not duruyor. Yatağın kenarındaki sandalyede ise elbiseleri tertemiz ve ütülü duruyormuş.

Ardından komidinde duran küçük bir not dikkatini çekmiş adamın. Notta şöyle yazıyormuş; “Günaydın sevgilim, ben alışverişe gidiyorum kahvaltın mutfakta. Seni çok seviyorum!”

Adam ilacı içmiş, üzerini giyinmiş ve mutfağa gitmiş. Sofraya oğlu da gelmiş. Masada da her zaman okuduğu gazeteler ve kahvaltı tabağı duruyormuş. Başlamış kahvaltısına ve hemen oğluna sormuş;

– Oğlum, gece neler oldu biliyor musun?

– Evet, gece eve sarhoş geldiğinde saat 3’ü geçiyordu. Önce koridorda duran sandalyeyi devirdin, sonra çok kustun. Daha sonra yatak odasının kapısına kafanı vurdun ve gözün morardı.

Adam oğlunun bu anlattıklarından sonra çok şaşırmış ve sormuş; “Peki neden ozaman tüm kıyafetlerim tertemiz, ütülü? Neden kahvaltım hazır ve gazetem alındı?

– Ha bunu mu soruyorsun, annem seni sürükleyerek yatak odasına götürdü, pantolonunu çıkarmaya çalıştığı anda; “Bayan beni yalnız bırakın lütfen, ben evli bir adamım!” dedin.

You may also like...