Bir Nisan Fıkrası

– Matematikten sözlüye kalktın mı? – Evet kalktım. – Soruları bildin mi? – Elbette bildim. – Kutlarım seni, iyi not almışsındır. – Not vermedi! – Neden? – Çünkü, “Bugün Bir Nisan, bendi kandıramazsın”, diyerek dinlemedi bile.

Devekuşu Fıkrası

Temel okuldan eve koltuğunun altında bir kitapla gelir. – Anne, öğretmenim bağa armağan verdu. – Ne armağanı oğlum? – Tabiat dersinde öğretmen deve kuşunun kaç ayağı oldiğini sordi, pen de üç dedum. – Ama teve kuşunun içi tane ayağu var. – Pileyrum anne ama herçez dört dedu, penimku en yakinu idu.

Ona Kadar Saymak Fıkrası

Günlerden bir gün baba oğlunu alıp karşısına oturtur, der ki; – Oğlum iki senedir, okula gidip geliyorsun, sadece ona kadar sayabiliyorsun. Ne olacaksın sen bu gidişle bilmem… Çocuk babasına gülümseyerek: – Babacığım, merak etme, ben boks hakemi olmaya karar verdin, der.

Hatıra Fıkrası

Çocuklar hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirmişlerdi, öğretmen her birini bir fotoğraf almaya ikna etmeye çalışıyordu. “Düşünün, büyüdüğünüz zaman bu fotoğrafa bakıp ‘Bu Cemile, o şimdi bir avukat,’ veya ‘bu Mustafa, o şimdi bir doktor’ demek ne kadar güzel olurdu…” Sınıfın arkasından zayıf bir ses çınlar: “Ve bu öğretmen, o öldü.”

You may also like...