Bu Telefon Kimindi?

Sauna’ya giden bir grup genç erkek, soğuk havuzda dinlenirlerken bir cep telefonu çalar. Bir adam telefonu acar. Ortam çok gürültülüdür; telefonun obur ucundaki kadın sesini zorlukla duyar.

– Sevgilim. Meltem’le didardayım. Biraz önce çok güzel bir kurk gördüm. 400 milyon liracık. Senin kredi kartından alabilir miyim? N’oooolur, alabilir miyiiiiimmmm?

– Tabi canım. Al.

– Ah sevgilimmmm! Çok sekersin. Bişeycik daha var ama kızmayacaksın, değil mi?

– Hayir, kizmam…

– Buraya gelmeden önce Akmerkez’deydik. De Beers’de bir tane tek tas pırlanta yüzük gördüm. Çok güzeldi sevgilim. Bütün arkadaşlarımda var. Senin kredili kart hesabından alabilir miyim? 650 milyon liracik. Gelecek ay ikramiye alacaksin. O zaman odersin. N’ooooluuurrrr. Alabilirmiyim?”

– Peki, al canım.

– Sevgilim benim. Bi tanem. Çok sekersin. Bu aksam sana harika bir gece yaşatacağım. Caniiiim, bi şey daha var. Ama kızarsın diye korkuyorum…

– Kızmam, söyle bakiyim.

– Son kazadan sonra arabamdan iyice soğudum. Galeride bi tane Peugeot 206 gördüm sevgilim. Çok guzeldiiii… 9 milyara bırakacak. Senin adına bankadan bi kredi açtırsak diyorum sevgilim. Nuran’in kardeşi bankada şube müdürü Kefil-belge-imza falan istemiyor, sen tamam dersen hemen yapacak işlemleri. N’ooolurrrr sevgilim, seni çok seviyorum….

– Peki, peki. Tamam. Olur. Al bakalım.

– Tatlı sevgilim benim. Canim sevgilim. Seni coook seviyorum. Hadi by, aksama görüşürüz.

Genç adam telefonu kapatır ve arkadaşlarına sorar:

– Bu telefon kimindi yahu?…

You may also like...