Neye Gülüyorsun?

Biraz ırkçı şaka ama alınmaca yok.

beyaz adam, Meksikalı ve zenci, gece ıssız yolda giderken arabaları bozulur. yakınlarda bir çiftlik bulurlar ve geceyi geçirmek için ambara girerler. ambarda meyveler vardır ve karınları acıktığı için yerler. sabah olunca çiftçi tüfekle ambara girer ve “siz burada ne arıyorsunuz lan?” der. “gece arabamız bozuldu ve burada kaldık. karnımız da acıktığı için meyvelerinden yedik. sabah zaten gelip yardım isteyecektik.” derler.

çiftçi “paranız var mı?” der. hepsi cüzdanlarını çıkartıp paralarını gösterir. çiftçi “tamam. 10 dakika ileride manav var. kim ne yediyse aynısından alıp getirsin.” der.

20 dakika sonra adamlar geri dönmüştür. çiftçi beyaz adamın üzüm getirdiğini görür, kafasına silahı dayar ve “ya o üzümleri götüne sokarsın ya da kafanı patlatırım.” der. beyaz adam kabul eder ve üzümleri götüne sokmaya başlar.

sıra Meksikalı ‘ya gelir. armut getirmiştir. çiftçi “ya o armutları götüne sokarsın ya da kafanı patlatırım.” der. Meksikalı kabul eder ve gülmeye başlar. çiftçi “neye gülüyorsun?” der. Meksikalı zenciyi işaret ederek “bu geri zekâlı karpuz yemişti.” der.

You may also like...