ASLAN TİLKİ VE ÇAKAL

Ormanda tilki sürüsünden kovulan bir tilki varmış bu tilki 3,4 gündür yemek yiyemiyormuş ve artık açlıktan ölecekmiş.

Tilki düşünür ne yapacağını ve aklına bir fikir gelir aslanın yanına giderek sorar aslan kardeş ben 3 4 gündür yemek yiyemiyorum biraz senle takılayımda sen avlanırken bende karnımı doyururum demiş.

Aslanda tamam demiş şafak sökerken beni uyandır avlanırız demiş.

Eğer kaldırmazsan ben yerim demiş tilki tamam demiş ve şafak sökerken tilki aslanı uyandırır aslanla birlikte bir kayanın arkasına geçer aslan tüylerim diken gibi oldu mu tilki oldu gözlerim kan çanağına döndümü döndü der tilki ve aslan ordan geçen ceylan sürüsünün üstüne atlayarak bir tane yakalar.

Aslan karnını doyurduktan sonra tilkide aslandan kalan arığı yer aslan benimle işin bitti der tilkiye tilkide tamam der ve birgün çakalda sürüden atılır 3 4 gün aç gezer ve düşünür sonra aklına birşey gelir tilkinin yanına giderek tilki kardeş kaç gündür açım seninle takılayımda bende karnımı doyurayım der tilki tamam der beni şafak sökerken uyandır uyandırmazsan ben seni yerim der.

Çakal tamam der şafak atarken çakal uyandırır tilkiyi ve kayanın arkasına geçerler oradan bufalo sürüsü geçer ve tilki tüylerm diken gibi oldumu çakal oldu der gözlerim kan çanağına döndümü der çakal döndü der ve tilki bufalo sürüsünün üstüne atlar bir bufalo bu na boynuz atar ve tiki 100 metre ileri düşer çakal yanına giderek kendini aslan mı zannetin der.

Arabası uçuruma düşen adam, kendini kurtarmak için camdan atlar, yuvarlanır veuçurumun kenarında bir dala tutunur. “İmdat! İmdat!” diye seslenir. Ses yok. Tekrar bağırır. Uzaktan garip bir ses “Bırak kendini, gel bana gel” diye yakınır. Adam sesi duyar, biraz bekler ve tekrar bağırır:

-Başka kurtaran yok muuuu!..

You may also like...